Schody

5
(1)
schody

Wstępowanie, zstępowanie, postępowanie, stopniowe dochodzenie lub schodzenie. W którą stronę zmierzasz? Jak się po nich poruszasz – szybko, wolno, męczysz się, przeskakujesz po dwa stopnie na raz? Dokąd te schody prowadzą, ile stopni mają?

Schody pojawiają się we śnie kiedy musimy włożyć jakiś wysiłek w rozwój. To o czym marzymy, to do czego dążymy nie przyjdzie do nas samo. Musimy mieć wymierny wkład pracy, by osiągnąć cel. Piąć się do celu, wspinać, by coś osiągnąć.

Wchodzenie po schodach

Wchodzenie po schodach na górę oznacza pogłębianie świadomego stosunku do życia, natomiast schodzenie w dół odzwierciedla początek porozumienia z tymi aspektami osobowości, których sobie jeszcze nie uświadamiamy. W moim przypadku wygląda to tak. Kiedy podczas świadomego snu wchodzę po schodach to wiem, że poprzedza to miłe i pełne radości sny i na odwrót kiedy schodzę, to zwiastuje to koszmary, aha zawsze podczas schodzenia czeka na mnie wiele trudności, dziwnych czasami przerażających pułapek i zagadek oraz całe zastępy potworów wszelakiej maści i nigdy nie udaje mi się zejść do samego końca. Pomimo tego często świadomie decyduję się na tą drogę może liczę na to, że znajdę tam rozwiązania na trapiące mnie problemy.

Schody jako symbol kierunku

Schody ukazują kierunek w naszym życiu. W zależności od tego czy schody są stabilne czy też chwieją się, takie są twoje życiowe cele. Schody prowadzące w górę zazwyczaj wskazują na dobry kierunek, schody prowadzące w dół na niewłaściwy. Wchodzenie po schodach i schodzenie z nich jednocześnie może oznaczać brak jasności w życiu, konieczność wytyczenia sobie celów, które chce się osiągnąć. Zdecyduj się, weź życie w swoje ręce.

Schody jako symbol postępów w życiu

Schody mogą symbolizować postępy lub trudności w życiu. W zależności od tego, czy łatwo Ci się wspiąć po schodach, czy też z trudem pokonujesz kolejne stopnie, sen ten może oznaczać Twoje zwycięstwo lub porażkę w życiu.

Schody to także symbol dążenia do celu

Schody mogą także odzwierciedlać Twoje dążenia do osiągnięcia wyższych celów. Jeśli w śnie wchodzisz na coraz wyższe piętra, może to oznaczać, że dążysz do większych ambicji i postępów w swoim życiu.

Schody jako znak rozwoju

Schody mogą również odzwierciedlać Twoją drogę duchową lub rozwojową. W zależności od kierunku, w którym się poruszasz (w górę lub w dół), sen ten może symbolizować Twoją postawę życiową i kierunek, w którym zmierzasz.

Schody we śnie jako zmiana w życiu

Schody mogą też symbolizować zmiany i transformacje w życiu. Wchodzenie na coraz wyższe poziomy może oznaczać, że dokonujesz pozytywnych zmian w swoim życiu lub osiągasz coraz większe sukcesy.

Na co zwrócić uwagę przy interpretacji:

Schodzisz czy wchodzisz po schodach?

W którą stronę zmierzasz? 

Jak się po nich poruszasz – szybko, wolno, męczysz się, przeskakujesz po dwa stopnie naraz? 

Dokąd te schody prowadzą, ile stopni mają?

Jakie one są; wygodne i szerokie, czy strome i śliskie?   

Nasze sny:

Sen I

Mnie bardzo często śniły się schody. Raz śniło mi się, że byłam w domu babci mojej miłości i były takie dziwne, całe się połamały, poodpadały chciałam je naprawić, ale nie mogłam… bałam się, że dostanie mi się, że je uszkodziłam. Pomyślałam wtedy, że jak przyjedzie właśnie ON to je na prawi, ale nie przyjechał .

Miałam też sen, że byłam w sklepie ,oglądałam zabawki naglę wyszłam ze sklepu (nic mi się nie podobało) schodząc z nich bd już przy samym końcu sklep wybuch a ja spadłam z nich i się obudziłam.

Miałam też sen, że siedzę na schodkach znajdujących się koło domu tej właśnie jego babci i go widzę nie mogę do niego zagadać . Teraz wiem, że to było ostrzeżenie. Wnuczek jej wybrał inną dziewczynę ,wyprowadził się za granicę , a jego babcia wydaje mi się, że ma o mnie złe zdanie przez moja byłą przyjaciółkę która z 100% pewnością głupot jej nagadała.

Sen II

Moje sny o schodach zaczęły się bardzo dawno, jeszcze w młodości. Kiedy zaczęłam poszukiwać odpowiedzi na różne pytania z dziedziny para. Zawsze były to schody tak dziwnie skonstruowane, że nie mogłam dotrzeć do drzwi domu. Zawsze jest to dom moich rodziców, gdzie spędziłam swoje dzieciństwo i młodość. Schody były tak dziwne i różnej konstrukcji ,że uniemożliwiały mi dotarcie do domu. Wtedy poszukiwałam swojej” ścieżki serca”i dlatego wciąż były takie trudne do pokonania.

Teraz już nie śnię o schodach i wiem, że jestem na dobrej drodze. W moich snach schody były drogą do celu ,na pewno drogą do swojego duchowego domu.

Sen III

W moich snach często chodzę po schodach, ale to takich które nie mają poręczy i zawsze się boję zbliżyć do ich środka, więc schodzę zazwyczaj przy ścianie. Na dodatek są to stare schody, które grożą zawaleniem. Zawsze mam tego świadomość. Ostatnio były to bardzo nowoczesne schody, ale również bałam się, że spadnę i dotarłam po nich nie tam, gdzie chciałam na początku.

Mam wrażenie, że oznaczają one u mnie podróż, ciągłe poszukiwanie drogi i jednocześnie strach ze mogę spaść. Ale najważniejsze jest to by nie stać w miejscu.

.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Leave a Comment

Scroll to Top