Tag Archives: B

Brama

Brama sennik

Sennik brama

Brama

Brama w symbolice snów, to przechodzenie do nowego etapu w życiu.

(więcej…)

Published: 24 lipca 2016 | Comments: 0

Bić kogoś, bić się, pobicie

Bić kogoś we śnie
Sennik pobicie, bić się we śnie

Bić kogoś we śnie, to wyraz dużego ładunku nagromadzonej agresji, która jakoś musi się uwolnić.

Sen o biciu kogoś może być bardzo nieprzyjemny i może budzić wiele emocji, takich jak gniew, strach czy wstyd. Jednakże, w senniku bić kogoś może mieć kilka różnych interpretacji, w zależności od kontekstu snu oraz osobistych doświadczeń i procesów psychologicznych osoby śniącej.

Okładać kogoś pięściami


Jeżeli z zaciętością okładamy kogoś, to taki sen pokazuje, że czujemy się bezradni, przerasta nas coś, nie wiemy, co począć dalej, a jednocześnie nosimy w sobie wiele złości.
Taka złość nie musi być skierowana na osobę bitą, ale może być wyrazem pretensji do świata, czy samych siebie.

Bić we śnie obcą osobę

To znak wewnętrznego konfliktu który nas zaczyna pożerać od środka i czas dać mu jakieś ujście.
Czasem takie sny oznaczają wielkie napięcia nerwowe czy to w pracy czy w domu, gdzie musimy się powstrzymywać z emocjami, choć mamy wielką ochotę dać komuś nauczkę.

Sen o biciu kogoś może odnosić się do poczucia wewnętrznej agresji, która może być ukryta lub tłumiona w rzeczywistym życiu. Sen taki może sugerować potrzebę uwalniania napięć emocjonalnych i nierozwiązanych konfliktów w sposób zdrowy i konstruktywny.  

Partnera może oznaczać że podświadomie mamy do niego o coś żal, czujemy jakąś krzywdę z jego strony, lub mamy poczucie odtrącenia, bycia pomijanym przez niego.

Czasami we śnie bijemy siebie samych, lub ktoś nas bije. Taki obraz we śnie może być oznaką autoagresji. Czasami może też być zwiastunem jakichś problemów na tle autoimmunologicznym.

Sen o pobiciu bliskiej osoby

Sny kiedy bijemy kogoś bliskiego często nie mają bezpośredniego związku z daną osobą której to dotyczy, a naszych emocji wobec bliskich ogólnie, lub wobec siebie samych. 

W tych szczególnych przypadkach kiedy ta osoba jest w scenariuszu istotna, najczęściej symbol związany jest z naszymi emocjami wobec tej osoby. Często pojawia się kiedy z jakichś przyczyn nie panujemy nas uczuciami do bitej osoby lub żywi ona do nas zupełnie inne niż my emocje.

Czasami może być to symbol potrzeby rywalizacji z tą osobą, wyprzedzeniu jej w czymś, zdobycie większych niż osiągnięć niż te które ona zdobyła.

Sen o pobiciu bliskiej osoby może też sugerować, że Twoja relacja z tą osobą znajduje się w trudnej sytuacji i wymaga naprawy lub przepracowania. Może to być sygnałem, że musisz zwrócić większą uwagę na swoją relację z tą osobą, aby odnowić ją i ulepszyć.  

Bić kogoś po twarzy

Sen o biciu kogoś po twarzy może też odnosić się do poczucia braku szacunku lub braku uznania ze strony innych ludzi. Może to być sygnałem, że czujesz się ignorowany lub niedoceniony przez innych ludzi, co prowadzi do poczucia złości i frustracji.

Sen o biciu kogoś po twarzy może także odzwierciedlać lęk lub niepewność wobec konfrontacji z innymi ludźmi. Może to oznaczać, że boisz się otwarcie wyrazić swoje opinie lub potrzeby, co prowadzi do poczucia wewnętrznej frustracji i gniewu.

Być pobitym we śnie to odniesienie psychicznych urazów. Być pobitym, to znak, że poniosłaś/łeś klęskę, porażkę na jakimś polu.

Zostać uderzonym

Takie uderzenie w scenie snu może mieć kilka znaczeń i tu dużo zależy od emocji jakie temu towarzyszą. Kiedy zostajemy niespodziewanie uderzenie w twarz nie wiadomo przez kogo, może to być symbol potrzeby otrząśnięcia się z czegoś, skupienia, zwrócenia uwagi na jakieś inne sprawy niż te, które nas zajmują. Może być symbolem otrzeźwienia lub potrzeby otrzeźwienia.

Sen o zostaniu uderzonym może również odzwierciedlać lęk przed konfliktami lub konfrontacją z innymi ludźmi. Może to oznaczać, że czujesz się niepewny swoich umiejętności radzenia sobie z trudnymi sytuacjami lub masz problemy z asertywnością.  

Sen o zostaniu uderzonym może też oznaczać poczucie niesprawiedliwości lub braku kontroli nad swoim życiem. Może to być sygnałem, że czujesz się bezsilny wobec pewnych sytuacji lub ludzi, którzy sprawiają, że czujesz się źle.  

Czasami jest to przejaw autoagresji kiedy zawiedliśmy swoje własne oczekiwania, postąpiliśmy niegodnie i nie potrafimy się z tym pogodzić.

Otrzymać cios (np. w brzuch)

Kiedy we śnie otrzymujemy nagły cios, to jest to najczęściej symbol przeciwności losu, lub zdrady drugiej osoby, przyjaciół, partnerów, lub kogoś do kogo mieliśmy zaufanie. Cios od losu.


Pobić kogoś we śnie do utraty przytomności, to znak wielkiej wewnętrznej rozpaczy, próby uwolnienia się od czegoś. Symbol ten może też odnosić się do poczucia winy lub wstydu z powodu swojego zachowania w przeszłości. Sen taki może sugerować potrzebę przebaczenia sobie lub innej osobie za przeszłe błędy oraz potrzebę przeproszenia kogoś za swoje postępowanie.

Bicie dziecka

We śnie może oznaczać, że postępujemy niegodnie i mamy do siebie o to wielki żal.
Podobny wydźwięk ma symbol bitego zwierzęcia. Jeżeli we śnie bijemy bezbronnego zwierzaka, to prawdopodobnie zrobiliśmy w życiu coś, czego się wstydzimy.

Widzieć bijących się ludzi.

Jeżeli we śnie widzimy dwie bijące się osoby i mamy ochotę uniknąć tej awantury, może to oznaczać, że w życiu nie lubimy przyjmować żadnej strony, wolimy wycofać się i nie uczestniczyć w tym.
Taki symbol bywa czasem podpowiedzią, że nie można stać biernie, ponieważ zostaniemy sklasyfikowani jak tchórz.

Pytania do interpretacji snu

Zastanów się, czy jest coś, z czym się nie możesz pogodzić, czy jest coś w tobie czego nienawidzisz, jakaś cecha, czy czyn przeszkadzają ci, czegoś się wstydzisz sam przed sobą?

Kto uderza i kogo? Czy to ty otrzymujesz ciosy? 

Sennik bić, pobicie

Ucieczka sennik

Published: 6 maja 2016 | Comments: 0

Były chłopak

Były chłopak

Ten symbol we śnie pojawia się bardzo często. Jest tak dlatego, że związek uczuciowy to coś szalenie ważnego w naszym życiu. Rozstanie zaś nigdy nie jest dla nas obojętne.

Znaczenie tego symbolu zależy od wielu czynników.

Niedokończony związek

Sen o byłym chłopaku może oznaczać, że masz niedokończone sprawy związane z poprzednim związkiem, które wymagają Twojej uwagi i rozwiązania.
Najczęściej sny o byłym chłopaku pojawiają się, jeżeli nie do końca uporaliśmy się z rozstaniem.
Jeżeli we śnie przytulamy się z byłym chłopakiem, czujemy przywiązanie, to świadczy o tym, że coś jeszcze w naszych uczuciach się tli, że nie zakończyliśmy emocjonalnie tego związku.

Tęsknota za miłością

Sen o byłym chłopaku może również oznaczać, że tęsknisz za miłością i bliskością z drugim człowiekiem. Może to sugerować, że potrzebujesz w swoim życiu uczuć, które towarzyszą związkom miłosnym.

Pragnienie powrotu przeszłości

Były chłopak z którym od dawna nie utrzymujemy kontaktów może symbolizować powrót do naszego życia jakichś spraw z przeszłości, nostalgię za przeszłością, tęsknotę za prostym, nieskomplikowanym życiem.Sen o byłym chłopaku może być spowodowany pragnieniem powrotu do przeszłości i odwiedzenia miejsc, sytuacji lub ludzi, którzy byli ważni w Twoim życiu w przeszłości.

Przejście do nowej fazy życia

Sen o byłym chłopaku może również oznaczać, że jesteś gotowy na przejście do nowej fazy życia i zakończenie poprzedniej relacji. Może to być znak, że czas, aby skupić się na sobie i rozpocząć nowy etap w swoim życiu.

Były chłopak i wściekłość we śnie

Nienawiść i złość do byłego chłopaka, mówi o tym, że najwyższa pora odciąć się od złych emocji i zrobić z nimi porządek, żeby mieć miejsce na nowe uczucia.
Tęsknota i żal za byłym chłopakiem pokazuje, że brakuje nam w życiu kogoś, kto nas rozumie.

Symbol zakończenia czegoś

Jeżeli zaś śni nam się były chłopak z nową dziewczyną, to jest to znak, że najwyższy czas pozwolić sobie na zagojenie ran po poprzednim związku, na rozpoczęcie nowych znajomości i nowych relacji.

Były chłopak z prezentem


Otrzymanie od byłego chłopaka we śnie maskotki, lub kwiatów mówi, że potrzebujemy w życiu romantyzmu, że nasz obecny związek popada w rutynę i schematy i czas wprowadzić do niego jakieś urozmaicenia, zrobić razem coś nowego. Odświeżyć uczucia.

Bardzo ciekawa interpretacja snu o byłym chłopaku:

Porzucona kobieta zachowuje się różnie. Bardzo różnie.

Jeżeli ma temperament i szybciej działa niż myśli, to obleje samochód exa farbą, sponiewiera manualnie, czy też werbalnie obrazi w miejscu publicznym, wrzuci kompromitujące zdjęcia byłego  na portal społecznościowy, czy co jej tam fantazja ułańska podpowie.

To rodzaj szybkiego rozładowania emocji, szukanie ujścia dla poczucia wielkiej, wewnętrznej krzywdy.

Zemsta na zimno podobno bardziej smakuje. Opanowana porzucona swoją zemstę zaplanuje, rozegra pięknie w czasie, nie będzie się spieszyć, co nie znaczy, że nie będzie pozbawiona wyobraźni. To rodzaj wyrównania rachunków, szukanie „sprawiedliwości”.

A co jeżeli kobieta porzucona jest jednocześnie uduchowiona?

Mam tu na myśli ten prawdziwy, szczery rodzaj duchowości, a nie lans na oświeconą. Taka kobieta wie, że zemsta może bywa i słodka, ale pozostawi po sobie jedynie niesmak i wstręt do samej siebie. Ona pragnie wybaczyć jak najszybciej, pogodzić się z sytuacją, powrócić do swojej harmonii wewnętrznej. Czasem tak bardzo tego pragnie, że zwyczajnie żal po odejściu ukochanego wypiera.

Zgłosiła się do mnie przemiła osoba z prośbą o interpretacje snów jakie ją nękają. W jej snach pojawia się były, w różnych sytuacjach, w różnych sceneriach i niepowiązanych ze sobą obrazach sennych. Jedyne co łączy wszystkie te sny, to fakt, że zaraz później śniącą spotyka coś niemiłego.

Ona naprawdę nie miała pojęcia jak to się dzieje, że żywy i dobrze się mający człowiek pojawia się w snach zapowiadając zawsze jakieś nieszczęście.

W trakcie rozmowy okazało się, że nie do końca pozbyła się wewnętrznego żalu po rozpadzie związku. Raczej znaczną część negatywnych emocji wyparła i starała się żyć dalej.

Podświadomość przejęła więc sprawy w swoje „ręce” i tak mściwie uczyniła z byłego zwiastuna wszelakich nieszczęść.
To chyba jedna z najbardziej niewinnych zemst z jakimi się spotkałam.

Śniąca sama o sobie mówi: „Nie żałuję rozstania, a z perspektywy czasu jestem mojemu byłemu za to wdzięczna…” Obecnie jest osobą szalenie szczęśliwą w nowym, pięknym związku.

Pytania ważne dla interpretacji snu:

Widząc byłego chłopaka – jakie emocje czujesz, żal i tęsknotę?

Wściekłość, czy może nadal przywiązanie i miłość?

Jak się rozstaliście? W zgodzie, czy rozstanie było burzliwe?

Powiązane:

Zdrada

Published: 6 maja 2016 | Comments: 0

Biblioteka

Biblioteka sennik

Sennik biblioteka

Biblioteka

Biblioteka w symbolice snów, oznacza naukę, poznawanie i poszukiwania w życiu.

(więcej…)

Published: 2 lutego 2016 | Comments: 0

Budowa

To symbol tworzenia czegoś od podstaw.

Published: 4 grudnia 2015 | Comments: 0

Być ignorowanym

Być ignorowanym

Sennik być ignorowanym

Być ignorowanym

Być ignorowanym we śnie oznacza wielką potrzebę uwagi. Bardzo możliwe, że czujesz się niezauważany, niedoceniany, lekceważony i niedoceniany.

(więcej…)

Published: 3 grudnia 2015 | Comments: 0

Brązowy kolor

Brązowy kolor sennik

Sennik brązowy kolor

Brązowy kolor

Brązowy kolor to symbol urodzaju. Organiczny, praktyczny, ziemski. Określa rzeczy, które nie są ładne same w sobie, lecz z których może wyrastać piękno.

(więcej…)

Published: 2 grudnia 2015 | Comments: 0

Bomba

BombaMoże oznaczać wybuchową sytuację w naszym życiu.

(więcej…)

Published: 2 grudnia 2015 | Comments: 0

Broń

Symbol agresji, gniewu. Może także oznaczać możliwości obrony lub zdobycia, osiągnięcia celu. Jaka jest ta broń, czy ma dużą siłę rażenia? W jakim celu jest wykorzystywana? Kto ją posiada?

Published: 2 grudnia 2015 | Comments: 0

Błyskawica, piorun, grzmot

burzaJest to bardzo potężny symbol, który znaczy wielką moc i wyłom naprzód.
W tradycji ludowej błyskawica była Ojcem Niebios zapładniającym Matkę Ziemię.

(więcej…)

Published: 2 grudnia 2015 | Comments: 0

Bocian

bocianMoże oznaczać nadejście albo narodzenie się nowego projektu w twoim życiu. Może być sygnałem poczęcia albo narodzin nowego pomysłu. Może również zwiastować pojawienie się dziecka w twoim życiu.
Bocian może być również znakiem domowego szczęścia i zadowolenia.

Published: 2 grudnia 2015 | Comments: 0

Błoto

Błoto„Być obrzucanym błotem” – często może symbolizować lęk przed obmową, pomówieniem, czy ogólnie dyskredytacje naszej osoby.

(więcej…)

Published: 2 grudnia 2015 | Comments: 0

Budynek

Sfera zewnętrzna świata fizycznego, z którą mamy określonego rodzaju powiązania, kontakty, interesy, stosunki, sprawy. Są to i pojedyncze obiekty jak i kompleksy zabudowań. Wtedy określają one kompleksowość tych powiązań.

(więcej…)

Published: 2 grudnia 2015 | Comments: 0

Brzydota

Jeśli we śnie spotykamy znajomego, który jest brzydszy niż w rzeczywistości, może to sugerować, że podświadomie żywimy wobec niego negatywne uczucia, nie lubimy go lub nie ufamy mu.

Jeżeli widzimy siebie niezbyt urodziwym może to oznaczać że czujemy się brzydcy wewnętrznie.

Published: 2 grudnia 2015 | Comments: 0

Biurko

Dla osób obeznanych z pracą biurową może być symbolem etatu, stałego miejsca w strukturze danej organizacji.

Published: 2 grudnia 2015 | Comments: 0

Biały kolor

bialy -kolor-sennikBiały kolor

Biały kolor – symbolizuje czystość, pełnię. Składa się on ze wszystkich barw dlatego jest kompletny.

(więcej…)

Published: 2 grudnia 2015 | Comments: 0

Balkon

Punk widokowy, na którym piętrze się znajduje, na jakiej wysokości? Co z niego widać? Czy są dobre widoki czy też coś przesłania widok? Może oznaczać tą część nas, którą eksponujemy, pokazujemy innym ludziom. Nasza persona, „ja” na pokaz.

Published: 2 grudnia 2015 | Comments: 0

Bagaż

Zwróć uwagę na jego ciężar i wielkość. Jakie jest jego obciążenie? Gdzie z nim podążasz? Czyj to jest bagaż? Jaka jest jego zawartość? Może symbolizować ciężary życiowe, działania, które są konieczne, ale wymagają wysiłku.

(więcej…)

Published: 2 grudnia 2015 | Comments: 0

Burza

burzaGwałtowne emocje, wstrząs emocjonalny, „zawirowania” życiowe.

Rozładowanie emocji, nagłe „oświecenie”, zrozumienie czegoś, przejrzenia na oczy.

(więcej…)

Published: 2 grudnia 2015 | Comments: 0

Buty

sennik butyButy

Buty we śnie, mogą oznaczać życiowe podstawy. Brązowe – praktycyzm, przyziemność, materialistyczny stosunek do życia. Zwróć uwagę na ich wygląd jak i wygodę poruszania się w nich.

„Przejść milę w czyichś butach” – zrozumieć czyjąś sytuację, zrozumieć kogoś.
Przymierzanie cudzych butów – przyjmowanie czyjejś postawy, próba postawienia się na czyimś miejscu. Również testowanie/przyjmowanie nowego światopoglądu.

(więcej…)

Published: 2 grudnia 2015 | Comments: 1