Ryby

0
(0)

Ryby sennik

Sennik ryby

Ryby

Ryby przemierzają bezkresy wód, a woda zwykle oznacza emocje albo świadomość, są one zwykle kojarzone z psychicznym wynurzeniem z głębszego poziomu podświadomych emocji.

Dla Babilończyków, Fenicjan, Asyryjczyków i Chińczyków ryby kojarzyły się z duchową płodnością z powodu składania dużej liczby jajeczek. Ryba była symbolem płodności.

 

W sensie duchowym ryba może symbolizować duchowe pożywienie, odnowienie, odrodzenie. Ryba w kulturze chrześcijańskiej i azjatyckiej była od wieków symbolem Boga, Chrystusa i duszy. Według Junga stanowi ona symbol archetypowego określenia jaźni, czyli pewnego wewnętrznego centrum, które steruje procesem wewnętrznego wzrostu człowieka. Owo centrum w nas manifestuje się w przeżyciu za pośrednictwem obrazów i symboli. Mechtthid Pouplier pisze, ze…symbole jaźni pojawiają się zawsze wtedy, gdy człowiek znajduje się w stanie dezorientacji psychicznej lub na etapie uzyskiwania nowej orientacji. Symbole jaźni to symbole ładu. Ryba od wieków była uważana za amulet przynoszący szczęście, leczący z choroby, przynoszący energię i pomyślność w działaniu.

 

Ryba w wodzie -możliwość zdobycia pieniędzy

Małe rybki – małe pieniądze, duża ryba- duże pieniądze,

Złowić rybę – zdobyć pieniądze, ryba złapana na wędkę -wygrana na loterii

Często śnią mi się ryby i zawsze mam w związku z nimi te same skojarzenia: kojarzą mi się z obfitością, ze świadomością, że mam co włożyć na patelnie, a jednocześnie brzydzę się nimi bo są oślizgłe i szorstkie.

Pływające w akwarium pokazują naturę ujarzmioną, poukładane myśli, klarowne cele i dążenia, jednak wskazują również na uwięzienie w formie, brak możliwości wyjścia poza coś. Często wskazują na ograniczenie konwenansami i zbytnie przywiązanie do form towarzyskich.

Sennik ryby

Sennik woda

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Leave a Comment