Pies

0
(0)

pies

Pies

Pies pojawiający się we śnie często jest interpretowany jako symbol przyjaciela. Nic bardziej mylnego.
W snach pojawia się najczęściej jako negatywny czynnik. Kąsa nas, goni, warczy.


Pies – czym w takim razie jest ten symbol? Co sobą reprezentuje?
Ano naszą drugą naturę.
Pies został udomowiony jako jedno z pierwszych zwierząt, lecz nadal jest to zwierzę dzikie i nigdy nie możemy mieć do końca pewności, czy jego dzika natura nie weźmie kontroli nad nim.

Obecnie wielu ludzi bierze psa zamiast dziecka, którego to z jakiś przyczyn mieć nie może.

Dlatego psy w naszych snach należy interpretować w zależności od okoliczności w jakich się pojawiają.
Tak więc niewielkie urocze pieski to symbol naszych potrzeb rodzicielskich, opiekuńczych, realizacji siebie jako opiekuna. Zaś psy groźne, warczące, które nas gonią to nasza strona destrukcyjna, nasze konflikty wewnętrzne.

Pies gryzący w rękę – taki symbol może pojawiać się, kiedy postępujemy wbrew samym sobie i w naszej podświadomości rodzi się konflikt wewnętrzny. Może także oznaczać, że coś co do tej pory było nam znane i oswojone, nagle zaczęło wymykać się spod kontroli.
Atakujący pies – podobnie jak ten gryzący w rękę, atakujący nas pies, może być oznaką konfliktu wewnętrznego, a także pojawiać się w sytuacjach kiedy czegoś się obawiamy, podejmujemy ryzykowne decyzje.
Chory pies – tu znaczenie tego symbolu jest złożone, ale najczęściej oznacza, że nasza dusza nie jest spełnione życiowo, wewnętrznie czujemy się osłabieni i przeciążeni. Także w wypadkach kiedy wśród naszych bliskich pojawia się choroba, ten symbol może zagościć w naszych snach.
Pogryziony pies –  może oznaczać że czujemy się dotkliwie przez kogoś zranieni. Pies który liże swoje rany to symbol naprawy, potrzeby czasu dla uzdrowienia duszy.
Mały pies, lub szczeniak – w powiązaniu z opiekuńczymi emocjami, uczuciem troski i empatii, może być wyrazem potrzeby miłości macierzyńskiej. Zaś w wypadku kiedy mały pies nas atakuje, może być symbolem czegoś niewielkiego, jakieś mało istotnej pozornie sprawy, która jednak nas irytuje, przeszkadza w planach i w życiu.

Dziecko

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Leave a Comment

Scroll to Top