Bić kogoś, bić się, pobicie

4.3
(6)
Bić kogoś we śnie
Sennik pobicie, bić się we śnie

Bić kogoś we śnie, to wyraz dużego ładunku nagromadzonej agresji, która jakoś musi się uwolnić.

Sen o biciu kogoś może być bardzo nieprzyjemny i może budzić wiele emocji, takich jak gniew, strach czy wstyd. Jednakże, w senniku bić kogoś może mieć kilka różnych interpretacji, w zależności od kontekstu snu oraz osobistych doświadczeń i procesów psychologicznych osoby śniącej.

Okładać kogoś pięściami


Jeżeli z zaciętością okładamy kogoś, to taki sen pokazuje, że czujemy się bezradni, przerasta nas coś, nie wiemy, co począć dalej, a jednocześnie nosimy w sobie wiele złości.
Taka złość nie musi być skierowana na osobę bitą, ale może być wyrazem pretensji do świata, czy samych siebie.

Bić we śnie obcą osobę

To znak wewnętrznego konfliktu który nas zaczyna pożerać od środka i czas dać mu jakieś ujście.
Czasem takie sny oznaczają wielkie napięcia nerwowe czy to w pracy czy w domu, gdzie musimy się powstrzymywać z emocjami, choć mamy wielką ochotę dać komuś nauczkę.

Sen o biciu kogoś może odnosić się do poczucia wewnętrznej agresji, która może być ukryta lub tłumiona w rzeczywistym życiu. Sen taki może sugerować potrzebę uwalniania napięć emocjonalnych i nierozwiązanych konfliktów w sposób zdrowy i konstruktywny.  

Partnera może oznaczać że podświadomie mamy do niego o coś żal, czujemy jakąś krzywdę z jego strony, lub mamy poczucie odtrącenia, bycia pomijanym przez niego.

Czasami we śnie bijemy siebie samych, lub ktoś nas bije. Taki obraz we śnie może być oznaką autoagresji. Czasami może też być zwiastunem jakichś problemów na tle autoimmunologicznym.

Sen o pobiciu bliskiej osoby

Sny kiedy bijemy kogoś bliskiego często nie mają bezpośredniego związku z daną osobą której to dotyczy, a naszych emocji wobec bliskich ogólnie, lub wobec siebie samych. 

W tych szczególnych przypadkach kiedy ta osoba jest w scenariuszu istotna, najczęściej symbol związany jest z naszymi emocjami wobec tej osoby. Często pojawia się kiedy z jakichś przyczyn nie panujemy nas uczuciami do bitej osoby lub żywi ona do nas zupełnie inne niż my emocje.

Czasami może być to symbol potrzeby rywalizacji z tą osobą, wyprzedzeniu jej w czymś, zdobycie większych niż osiągnięć niż te które ona zdobyła.

Sen o pobiciu bliskiej osoby może też sugerować, że Twoja relacja z tą osobą znajduje się w trudnej sytuacji i wymaga naprawy lub przepracowania. Może to być sygnałem, że musisz zwrócić większą uwagę na swoją relację z tą osobą, aby odnowić ją i ulepszyć.  

Bić kogoś po twarzy

Sen o biciu kogoś po twarzy może też odnosić się do poczucia braku szacunku lub braku uznania ze strony innych ludzi. Może to być sygnałem, że czujesz się ignorowany lub niedoceniony przez innych ludzi, co prowadzi do poczucia złości i frustracji.

Sen o biciu kogoś po twarzy może także odzwierciedlać lęk lub niepewność wobec konfrontacji z innymi ludźmi. Może to oznaczać, że boisz się otwarcie wyrazić swoje opinie lub potrzeby, co prowadzi do poczucia wewnętrznej frustracji i gniewu.

Być pobitym we śnie to odniesienie psychicznych urazów. Być pobitym, to znak, że poniosłaś/łeś klęskę, porażkę na jakimś polu.

Zostać uderzonym

Takie uderzenie w scenie snu może mieć kilka znaczeń i tu dużo zależy od emocji jakie temu towarzyszą. Kiedy zostajemy niespodziewanie uderzenie w twarz nie wiadomo przez kogo, może to być symbol potrzeby otrząśnięcia się z czegoś, skupienia, zwrócenia uwagi na jakieś inne sprawy niż te, które nas zajmują. Może być symbolem otrzeźwienia lub potrzeby otrzeźwienia.

Sen o zostaniu uderzonym może również odzwierciedlać lęk przed konfliktami lub konfrontacją z innymi ludźmi. Może to oznaczać, że czujesz się niepewny swoich umiejętności radzenia sobie z trudnymi sytuacjami lub masz problemy z asertywnością.  

Sen o zostaniu uderzonym może też oznaczać poczucie niesprawiedliwości lub braku kontroli nad swoim życiem. Może to być sygnałem, że czujesz się bezsilny wobec pewnych sytuacji lub ludzi, którzy sprawiają, że czujesz się źle.  

Czasami jest to przejaw autoagresji kiedy zawiedliśmy swoje własne oczekiwania, postąpiliśmy niegodnie i nie potrafimy się z tym pogodzić.

Otrzymać cios (np. w brzuch)

Kiedy we śnie otrzymujemy nagły cios, to jest to najczęściej symbol przeciwności losu, lub zdrady drugiej osoby, przyjaciół, partnerów, lub kogoś do kogo mieliśmy zaufanie. Cios od losu.


Pobić kogoś we śnie do utraty przytomności, to znak wielkiej wewnętrznej rozpaczy, próby uwolnienia się od czegoś. Symbol ten może też odnosić się do poczucia winy lub wstydu z powodu swojego zachowania w przeszłości. Sen taki może sugerować potrzebę przebaczenia sobie lub innej osobie za przeszłe błędy oraz potrzebę przeproszenia kogoś za swoje postępowanie.

Bicie dziecka

We śnie może oznaczać, że postępujemy niegodnie i mamy do siebie o to wielki żal.
Podobny wydźwięk ma symbol bitego zwierzęcia. Jeżeli we śnie bijemy bezbronnego zwierzaka, to prawdopodobnie zrobiliśmy w życiu coś, czego się wstydzimy.

Widzieć bijących się ludzi.

Jeżeli we śnie widzimy dwie bijące się osoby i mamy ochotę uniknąć tej awantury, może to oznaczać, że w życiu nie lubimy przyjmować żadnej strony, wolimy wycofać się i nie uczestniczyć w tym.
Taki symbol bywa czasem podpowiedzią, że nie można stać biernie, ponieważ zostaniemy sklasyfikowani jak tchórz.

Pytania do interpretacji snu

Zastanów się, czy jest coś, z czym się nie możesz pogodzić, czy jest coś w tobie czego nienawidzisz, jakaś cecha, czy czyn przeszkadzają ci, czegoś się wstydzisz sam przed sobą?

Kto uderza i kogo? Czy to ty otrzymujesz ciosy? 

Sennik bić, pobicie

Ucieczka sennik

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 4.3 / 5. Vote count: 6

No votes so far! Be the first to rate this post.

Leave a Comment

Scroll to Top