Piwnica

5
(1)
Piwnica sennik
Sennik piwnica

Piwnica jako pomieszczenie schowane poniżej poziomu ziemi, często ciężej dostępne i tajemnicze, jest jednym z symboli naszej podświadomości.

To tutaj nasze babcie przechowywały przetwory. Gromadzimy w niej także opał na zimę, czasem jeszcze po dziś dzień, przechowujemy warzywa, trzymamy rowery i inne rzeczy. Jak widać, jej głównym zadaniem jest przechowywanie czegoś, często wspomnień, bagażu emocjonalnego, tęsknoty za czymś, jakich tajemnic, tego, do czego przyznać się nie chcemy, nie chcemy, żeby ktoś to zobaczył.

Piwnica jako symbol nawyków i wzorców

Piwnica w snach symbolizuje podświadomość. Odzwierciedlenie ukrytych emocji, zwyczajów, nawyków. W piwnicy jest wszystko to, co zebraliśmy w życiu i przetworzyliśmy, jej zawartość to także nasz „opał”, coś, co nas ogrzewa i daje energię do działania.

Ukryte emocje.

Piwnica może symbolizować Twoje nieświadome lub skrywane emocje, takie jak strach, gniew czy żal. Sen o piwnicy może oznaczać, że powinieneś zwrócić większą uwagę na swoje emocje i rozważyć, co konkretnie chcesz z nimi zrobić.

Poszukiwanie intymności i prywatności. 

Piwnica to zazwyczaj miejsce prywatne, w którym można schronić się przed światem zewnętrznym i odpocząć. Sen o piwnicy może więc oznaczać, że szukasz intymności i prywatności w swoim życiu, albo że potrzebujesz czasu dla siebie, aby się zregenerować.

Wspomnienia i tajemnice. 

Piwnica może być miejscem, w którym przechowuje się stare rzeczy, wspomnienia lub tajemnice. Sen o piwnicy może oznaczać, że masz do czynienia z czymś ze swojej przeszłości, co chcesz zrozumieć lub poznać.

Ograniczenia i problemy.

Piwnica może również symbolizować poczucie ograniczeń, przeszkód lub problemów, które utrudniają Ci osiągnięcie celów. Sen o piwnicy może więc oznaczać, że masz do czynienia z jakimiś trudnościami lub ograniczeniami w swoim życiu, które próbujesz przezwyciężyć.

Ciemna piwnica

Ciemna piwnica oznacza niewiedze co do własnych pobudek, motywacji. Nie widząc w niej niczego, nie wiemy co tak naprawdę nami kieruje. Czas rozjaśnić sytuację, zrozumieć swoje podświadome dążenia.
Pusta – przyjemna i pusta, oznacza brak balastu, jasną sytuację, oczyszczanie się ze starych wzorców.

Wyjadać przetwory w piwnicy

Potajemne wyjadanie przetworów z piwnicy może oznaczać, że robimy coś nie do końca etycznego w życiu, że czegoś się wstydzimy, chcemy to ukryć przed innymi.

Wyjadanie przetworów bez ukrywania się, może oznaczać nierozsądne tracenie zasobów  własnych.

Pytania istotne w interpretacji:

Co się w piwnicy znajduje?

Czy do niej schodzisz w poszukiwaniu czegoś, czy po prostu już tam jesteś?
Co w niej robisz? 

Jaka jest piwnica? Ciemna czy jasna? Zagracona, czy przestronna i czysta?

Sennik podziemia
Sennik schody
Sennik jaskinia

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Leave a Comment