Zęby

0
(0)
zęby
Sennik zęby

Zęby

Zęby pojawiając się we śnie wywierają silne wrażenie, dlatego sny z zębami w roli głównej są dobrze zapamiętywane.

Zepsute zęby – wszelkiego rodzaju zadawnione problemy, cierpienia, choroby itp.
Wypadające zęby – uwolnienie się od zatruwających życie problemów. Może także oznaczać brak środków do zdobywania pokładów energii, zaopatrzenia.

Jakie masz, jak wyglądają Twoje zęby? Czy są w szczęce? Ile ich jest? Czy bolą?


Połamane lub kruszące się  – mogą oznaczać bezradność, sytuację kiedy nie mamy możliwości obrony przed czymś, nie jesteśmy na tyle silni żeby czemuś przeciwdziałać, a właściwie tak się czujemy, bo zawsze jest jakieś wyjście z impasu i warto zastanowić się nad tym, czy reszta snu nie niosła w sobie jakichś wskazówek.
Ruszające się, słabe – pojawiają się kiedy jesteśmy długotrwale obciążeni czymś. Czasem także zwiastują osłabienie zdrowia.
Zęby krwawiące – symbol ten może ostrzegać przed nadmiernym obarczaniem się obowiązkami, braniem na siebie zbyt wielu spraw.
Sztuczne, lub wstawione – bardzo możliwe że ten symbol wskazuje na to że coś nas uwiera w życiu, lub że jakiś problem jest sztucznie rozdmuchany. Czasem może oznaczać nadmierne przywiązanie śniącego do wyglądu.

Zdrowie a symbol:

Zdrowotnie taki sen może uprzedzać o problemach właśnie z uzębieniem, dlatego warto odwiedzić kontrolnie dentystę.

 

Jeremy Taylor uważa, że zęby w świecie snów są częstym wyobrażeniem archetypowym, które przedstawia poczucie pewności siebie i kompetencji w życiu na jawie u śniącego.

Śnienie o tym, że coś jest nie tak z moimi zębami, zwykle wskazuje na niepewność, niewiarę we własne możliwości w związku z „wgryzieniem się w coś” albo może „ugryzłem więcej, niż mogę przeżuć” (czyli rzuciłem się na coś, co jest zbyt trudne dla mnie).

Paradoksalnie, to że pamięta się taki sen, jest niezawodnym wskaźnikiem, że śniący może zająć się kreatywnie i przekształcająco problemami prezentowanymi przez życie. Gdyby tak nie było, śniący nie zapamiętałby snu.

Wszystkie sny (nawet koszmary!) zjawiają się, aby służyć zdrowiu i całości. Natomiast żaden sen nie pojawia się śniącemu, żeby mu powiedzieć: „No cóż, masz takie problemy i nic na to nie możesz poradzić”. Im sen jest bardziej naładowany emocjami, im jest bardziej pilny, tym bardziej prawdopodobne, że wskazuje na kreatywną możliwość uprzednio ukrywaną przed świadomym umysłem, w odpowiedzi na przynaglający problem na jawie.

Sennik zęby

Krew we śnie

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Leave a Comment

Scroll to Top