Zdrada

0
(0)
zdrada
Sennik zdrada

Zdrada

Zdrada we śnie często reprezentuje brak pewności, brak wiary. Porzucenie, zaniechanie działań.

Zawsze istnieje możliwość, że taki sen może być ostrzeżeniem o aktualnej niewierności w życiu na jawie – ale nawet kiedy ma to miejsce, taki sen jest prawie pewnym symbolicznym obrazem jakiegoś sposobu, w który śniący / śniąca „zdradza” siebie samego / siebie samą.
Na jednym ważnym poziomie ludzie w naszych snach są prawie zawsze symbolicznymi aspektami naszego własnego charakteru i osobowości. Kiedy postaci ze snu wyglądają jak ludzie, których rzeczywiście znamy i mają powiązanie z nami w życiu na jawie, jest prawdopodobne, że „ludzie ze snu” są metaforami dla tych części nas samych, które projektujemy na naszych bliskich.

Z tego powodu, jeśli śnię, że mój mąż zdradza mnie z kelnerką z gospody przydrożnej za miastem, on może faktycznie mieć romans. Ale nawet jeśli, to sen jest jasnym i nieodpartym wyobrażeniem mojej części (męskiej, nie w pełni uczciwej), którą projektuję na męża w życiu na jawie oraz tego jak zdradzam siebie pozwalając, aby ta część mnie, która wykorzystuje „kelnerkę” (część kobiecą, chcącą zadowalać), czyli tę część mnie w „konspiracji” stającej na przeszkodzie mnie samej w byciu silną, świadomą, kreatywną i kierującą własnym życiem tak, jak umiem być taką.

Jeremy Taylor
tłumaczyła Ela

 

Niewierni kochankowie Zdradzający narzeczeni, narzeczone, mężowie, żony i inni kochankowie.

Oto sen: „Wróciłem właśnie ze sklepu. Kiedy spoglądam w okno mojej sypialni, widzę w łóżku mojego chłopaka z moją najlepszą przyjaciółką”. Sny o zdradzie partnera są powszechne i często nami wstrząsają. Odkąd zaczęły napływać do nas informacje o tym, że sny mogą być przepowiednią, czy też odsłoną dla jakiegoś ukrytego sensu, wraz z tymi informacjami pojawił się strach przed zdradą ze strony partnera. Zwykle jest to nie do ustalenia. Pytania jakie należy sobie zadać w takich sytuacjach to:

 

 

Pytania

 

Kto kogo zdradził? Na jakiej płaszczyźnie – uczuciowej, w biznesie?

1. Jakie jest prawdopodobieństwo dosłownego odzwierciedlenia snu w rzeczywistości? Jeśli taka sytuacja jest prawdopodobna, skonfrontuję tę kwestię z moją ukochaną, nie mówiąc jednak -” nakryłem Cie w moim śnie”, ale opowiadając o tym śnie i jednocześnie przedstawiając swoje obawy z nim związane.

2. Jeśli taka sytuacja jest mało prawdopodobna, na ludzi ze snu warto spojrzeć jak na elementy nas samych. Według Junga, akt seksualny jest symbolem zjednoczenia. Jeśli więc moja żona- Cassidy, która jest dosyć zamyślonym typem człowieka, była w łóżku z moim przyjacielem Billem, który z kolei należy do bardzo uczuciowego typu ludzi, powinienem spytać siebie, o to co by się stało gdybym połączył swoją „myślącą” stronę ze swoim uczuciowym obliczem? Jak widzicie, technika ta działa również w moim przypadku. Tak więc, jeśli śni mi się, że zdradzam swoją partnerkę, ale nie zrobiłbym tego w rzeczywistości, oznacza to, że mam okazję połączyć się z niektórymi cechami kochanka ze snu. Jeśli Brenda jest ciężko pracującą osobą, a ja typem niefrasobliwym, wtedy ten sen może pokazać co by się stało, gdybym poprzeplatał te cechy w swoim życiu.

 

Kiedy już odrzucimy przekonanie, że takie sny mogłyby być dosłowne, takie nieoczekiwane zjednoczenia w snach mogą wprowadzić jakąś bardzo pozytywną zmianę w rozwoju (naszej osobowości).

Tekst ze strony: http://www.dreamgate.com/dream/library/common_dreams01.htm#03 tłumaczyła m.

 

 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Leave a Comment

Scroll to Top