Read more Read more

Latanie

0
(0)

Slataćymbol naszej potęgi, siły, wewnętrznej mocy, jak również może oznaczać brak poprawnej oceny/spojrzenia na rzeczywistość.


Latasz jakimś pojazdem czy sam, jak anioł? Dokąd lecisz, z kim, jak się czujesz? Czy jest to swobodny lot czy występują w nim jakieś trudności? Możesz się wznieść gdziekolwiek zapragniesz czy są jakieś ograniczenia?

Latanie może także oznaczać eskapizm, uciekanie od odpowiedzialności; znak, że „nie stoimy mocno na ziemi”. Z drugiej strony może też symbolizować uwolnienie się od materializmu, spojrzenie na życie z szerszej perspektywy. Również marzycielstwo („bujać w obłokach”), wyobraźnia, twórczość.

Sny o lataniu mogą tez świadczyć o nadmiernym obciążeniu psychicznym i wielkiej potrzebie oderwania się od prozy życia.

Sen o lataniu to sen o wolności. Najczęściej śnimy o lataniu jako dzieci – wtedy łatwiej poczuć się wolnymi, więcej można/wolno (patrz: Piotruś Pan).
W dorosłym życiu latanie często służy ucieczce. Wtedy wolność jest pozorna, bo osiągnięta niezgodnymi z porządkiem świata środkami.

Może też być wyrazem euforii, pełnej potencji, ogromnej mocy i energii, którą akurat odczuwamy – jakbyśmy byli zdolni do wszystkiego.
Może oznaczać bujanie w obłokach – wtedy niemożność powrotu na ziemię z pozornej wolności przekształca się w uwięzienie we własnych marzeniach.

Sprawdź, jak latasz. Dokąd lecisz, czy łatwo Ci sterować, jakie ruchy musisz wykonywać. Uciekasz przed czymś czy coś gonisz? Dlaczego nie idziesz, tylko fruniesz? Chcesz tego czy nie?

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Leave a Comment