Lód

0
(0)

Lód we śnieLód

Lód. Pojęcie lodu w snach jest różne w zależności od kontekstu w jakim się on pojawia.
Chodzenie po zamarzniętej tafli jeziora może oznaczać że podejmujemy jakieś ryzyko,balansujemy na granicy rozsądku – „Stąpanie po cienkim lodzie”.


Zarywający się pod nami lód, pokazuje nam że jakieś granice przekraczamy i możemy mieć „zimną kąpiel”, czyli coś ostudzi nasze zapały do podejmowania kontrowersyjnych decyzji.

Czasem w niektórych wypadkach, lód, czyli zamarznięta woda, pokazuje nam że drzemią w nas uśpione emocje, coś w nas zamarzło i nie mamy w sobie ognia żeby to ożywić. Często taka symbolika może się pojawiać kiedy umiera nasz związek, ktoś zranił nasze uczucia, zawiódł nasze zaufanie.

Jeżeli śni nam się że wszystko w okół nas zamarza i jest nam zimno, to znak, że mamy zbyt mało uczuć życiu, czujemy się osamotnieni i nie ma nas kto ogrzać ciepłem pozytywnych uczuć.

W wypadku kiedy widzimy zamarzający ogień, symbolika ta daje do zrozumienia, że nasza podświadomość do czegoś się zniechęciła, jest to dla niej już obojętne i jakiś zapał w nas wygasa. Może być też symbolem czegoś co jest nie możliwe, a jednak się dzieje, jakieś niezwykłości w naszym życiu.

Zamarznięte przedmioty, czy pojazdy, mogą symbolizować że jakieś plany musimy zamrozić, poczekać z ich realizacją na lepszy moment.

Uczucie lodu wewnątrz nas samych, przenikający nas do kości lód, oznacza ogromna potrzebę uczucia w życiu.
W niektórych wypadkach może także oznaczać problemy z krążeniem, zbyt jałową dietę i wyziębienie organizmu.

Sennik lód

O lodach w znaczeniu jedzenia znajdziesz pod hasłem:
Jedzenie

Ogień sennik

Pogoda sennik

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Leave a Comment