Read more Read more

Tłum

0
(0)

tłumKiedy człowiek znajduje się w tłumie, ma poczucie anonimowości, a nawet tajności. Czy nie chcesz zachować anonimową jakąś część siebie?

Zwykle postrzega się tłumy wypełnione obcymi. Czy nie czujesz się jak obcy w swoim życiu?

Znajdź czas, aby wyizolować, jak mógłbyś postrzegać opinię, jaką tłum miałby o tobie. To może być dobra wskazówka tej podświadomej opinii, jaką masz o sobie samym.

Czasami tłum może wskazywać na poczucie samotności: jestem w tłumie, ale tak naprawdę, czuję się samotny.

Tłum, społeczeństwo, w którym jednostka ginie, jak pojedyncze źdźbło w trawie. Człowiek zlewa się z całością jako szary obywatel, jeden z nieprzeliczonej ilości podobnych sobie przedstawicieli gatunku.

Dotykają go masowe trendy i zjawiska gospodarcze, a on zmienia się wraz z ogólnymi metamorfozami gospodarczymi i politycznymi w swoim kraju. Interesują go one, gdyż sam czuje się niepewny i slaby, dopiero w masie zdobywa sile. Zostaje członkiem partii, stowarzyszeń, identyfikuje się ze swoja klasa społeczna, branża zawodowa, przedstawicielami tej samej płci.

Choć jest slaby, nie ma współczucia dla innych słabeuszy. Brak mu indywidualnych uczuć, a związki z pojedynczymi ludźmi nie przynoszą mu żadnej satysfakcji. On pragnąłby doświadczyć czegoś ważnego w szerszym zakresie, w masowej skali, gdy stapia się w jeden tłum zgromadzony na występie sławnej gwiazdy, bądź polityka. Ożywiają go zatem cele i dążenia społeczne, a jego wyobraźnia podpina się do wzorców i idei ogólnoludzkich, narodowych, kulturowych, religijnych i politycznych. człowiek czuje się bezpiecznie skupiając się w gromadki i popierając ruchy społeczne.

Przykłady: Globalizm. Ekologia. Ujednolicenie, przeciętność, szary tłum. Uspołecznienie. Procesy masowe. Prawa zbiorowości rządzące jednostka. Działanie we wspólnocie. Zlewanie się w jedno z innymi. Zycie życiem grupy. Obywatelstwo świata. Współuczestniczenie w ważnych dla społeczeństwa oraz świata wydarzeniach i procesach.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Leave a Comment