Most

0
(0)
Sennik most
Most sennik

Most

Most to konstrukcja łącząca coś, spajająca dwie strony. Niezależnie od tego po której jego stronie stoimy, ziemia po tej drugiej, jest już dla nas niezbadaną, nawet obcą strefą.

W symbolice snów przekraczanie go, to, podobnie jak przy symbolu bramy, przechodzenie do kolejnego etapu. Ten symbol jednak jest o wiele poważniejszy, ma większe znaczenie i mówi o znacznie większych zmianach. Poszerzanie świadomości, odnajdywanie nowej przestrzeni – to właśnie on.

Wiszący nad rzeką, symbolizuje przekraczanie samego siebie, zmiany w naszej osobowości, wnętrzu, charakterze. To przejście do wyższego etapu duchowego, zmiany na każdym poziomie życia.
Woda to symbol emocji, więc oczekuj wielkich zmian w tej sferze.

Płonący – mówi o tym, że nie ma już odwrotu. Postawiliśmy stopę na nowym gruncie i choć jest on dla nas obcy, to nie możemy już zawrócić, bo nie mamy dokąd.

Zerwany – pokazuje nam niemożność ruszenia naprzód, lub to, że jeżeli nawet ruszymy, droga będzie znacznie dłuższa, niżbyśmy oczekiwali.
Często też, mówi o zerwaniu łączności z kimś, czymś, lub nawet braku połączenia z sobą samym, nie zrozumienie własnych potrzeb.

Zwodzony – to symbol stałego kursowania miedzy dwiema strefami życia. Jeżeli przechodzisz nim bez problemu to dobrze. Jeżeli jednak masz kłopoty z przejście, on nie chce się otworzyć, lub spadasz z niego, to znak że czas wybrać jedną stronę, bo konflikt w tobie zaczyna narastać, może także jesteś już tym zmęczony/na.

Czasem oznacza spajanie dwóch aspektów naszej natury.

 

Pytania:
Jaki ten most jest? Duży, nowy, szeroki, wiszący czy na wspornikach?
Czy jest nad wodą, przepaścią, drogą? Co łączy?
Dokąd i jak zmierzasz?

Przechodzenie przez niego  –

symbol przejścia do nowego etapu, wielkich zmian.
Czasem pokazuje łączność z kimś, czymś. Może także oznaczać przejście ponad czymś, ominięcie problemów. Przede wszystkim jednak to dojście do nowego poziomu rozumienia, świadomości, lub nowego punktu w życiu.

Sennik most

 

Sennik rzeka
Sennik woda
Sennik morze
Sennik drzwi
Sennik brama

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Leave a Comment

Scroll to Top