Ogień

Ogień sennik

Sennik ogień

Ogień

Ogień to symbol namiętności i tworzenia, przejścia w nowe. Jaki on jest – duży płomień, rozświetlający, pali się mocno czy tylko tli się, ciepły czy groźny, niszczycielski? Gdzie się pali i co się pali?
Może określać on nasz wewnętrzny oczyszczacz, który spala uciążliwości szykując miejsce dla nowego. Lecz także ogień ten może nas od środka spalać.

Jest znakiem niewiarygodnej siły życiowej wewnątrz ciebie. Może być symbolem wigoru, siły i psychicznej energii. Wszystko w płomieniach – oznacza bycie napełnionym energia i gotowym iść naprzód.

Od zarania dziejów, był kojarzony z inicjacja i otwarciem się na duchowe porozumiewanie się i energie. W wielu tradycjach inicjowani przechodzili przez symboliczne oczyszczenie nim, ponieważ  symbolizował stan transcendencji pomiędzy człowiekiem a duchem. Alchemicy z Europy mówili o nim jako „czynniku transmutacji”, ponieważ uważali, że wszystkie rzeczy z niego powstały i do niego powrócą.

„Czerwony/rozpalony z gniewu”, i „palące słowa” bywają wyrazem złości.
Może być znakiem seksualnej namiętności, gdy człowiek ‚plonie z namiętności’ albo jest ‚rozpalony żądzą’

Symbolizuje również ognisko domowe. Spaja rodzinę, społeczność, naród.
Gasić go – potrzeba kontroli napięcia, opanowania emocji.
Pożar – to żywioł który wymknął się spod kontroli. Oznacza właśnie utratę kontroli, destrukcyjną jego postać.
Dym – duszna, niejasna sytuacja. Może to być symbol nerwowej atmosfery, gdzie nie znamy jej przyczyn, nie możemy odkryć jej źródła.
Widziany w piecu, w kominku – najczęściej oznacza siłę jaką daje dom, rodzina.

Zdrowotnie bywa ostrzeżeniem przed stanami zapalnymi, gorączką i zgagą.

Sennik ogień

Sennik wybuch
Sennik woda

Leave a Comment